Tema tretjega četrtletja 2022 je poletje. Fotografije v digitalni obliki naj bodo velikosti vsaj 2400 pix po daljši  stranici, v jpg formatu 9. Vsaka datoteka naj bo poimenovana z imenom in priimkom avtorja in naslovom dela. Npr.: mojca_kos_zima.jpg. Vsak avtor lahko pošlje po eno fotografijo, na naslov: kolekcija.fkmb@gmail.com, do 30.septembra 2022, s pripisom fotografija četrtletja zimaFotografije, ki ne bodo ustrezale predpisanim kriterijem, komisija ne bo obravnavala.  Selektor bo izbral zmagovalno fotografijo četrtletja. Zmagovalna fotografija bo objavljena na spletni strani kluba in na FB strani fotokluba maribor. Konec leta pa bo projekcija nagrajenih fotografij na velikem monitorju v Fotogaleriji STOLP. Sodelujejo lahko vsi člani kluba Maribor.

Veselimo se vašega sodelovanja.